• nmacoskova

Ze školy do blázince?!: XII. republikový sněm ČSU

Praha, 12. 9. 2018 – V neděli 9. 12. a v pondělí 10. 12. se sjelo přibližně 100 zástupců a zástupkyň středoškoláků z celé České republiky na XII. republikovém sněmu České středoškolské unie. V neděli si středoškoláci a středoškolačky zvolili téměř celé nové vedení a diskutovali o budoucnosti a výzvách organizace. V pondělí pak společně s odborníky a odbornicemi diskutovali o psychické pohodě na školách. Celý sněm se nesl s podtitulem #jetoprostěnormální 👀.


V neděli proběhla volba na uvolněné pozice v předsednictvu. Funkci předsedy tak nadále vykonává Martin Mikšík, student Střední průmyslové školy Sokolská v Brně. 1. místopředsedou byl nově zvolen Samuel Šulc z Gymnázia Přírodní škola v Praze, do předsednictva byli dále nově zvoleni Kryštof Zapletal z Gymnázia Přírodní škola, Miroslav Bui z Gymnázia Voděradská a znovuzvolen Viktor René Schilke z 1. Střední ScioŠkoly.

“Během dne proběhla i diskuse o dalším směřování organizace, která tento rok oslavila 5 let existence a je vedena výhradně středoškolskými studenty. Začínáme zakládat lokální skupiny po celé republice a řešíme další výzvy, které Unii budou v následujících měsících a letech čekat.” doplňuje Martin Mikšík, předseda České středoškolské unie.

V pondělí se studenti a studentky zaměřili na psychickou pohodu na školách, na to, jaký tlak je na středoškoláky a středoškolačky vytvářen, jak předcházet psychickým problémům a motivaci na školách. K těmto tématům proběhlo několik workshopů, debat a přednášek, mimo jiné například workshop o psychickém zdraví a hygieně od organizace Nevypusť duši.

Témata jako duševní zdraví a psychická pohoda jsou v dnešní době narozdíl od zdraví fyzického velmi tabuizovaná. Většina studentů neví, jak pomoci někomu s psychickými problémy nebo dokonce jak mohou sami o pomoc požádat. Proto jsme také akci na toto téma zaměřili, ovšem je to jen a jen na školách a učitelích, jak moc budou studentům pomáhat v řešení jejich poblémů a mluvit s nimi o tom jak se cítí. Protože #jetoprostěnormální 👀!” shrnuje dvoudenní sněm Viktor René Schilke, člen předsednictva České středoškolské unie.

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com