• nmacoskova

Reportáž ze studijní cesty do Štrasburku 05/15

Mezi 18. a 22. květnem strávila skupina 5 výherců Soutěže od studijní cestu do Štrasburku, doprovázená 5 členy našeho týmu, svůj čas na prohlídkách evropských institucí a krásného francouzského města! Zobrazte si celý text a přečtěte si o naší cestě.

První den jsme věnovali prohlídce orgánů Rady Evropy. Nejprve jsme navštívili Evropský soud pro lidská práva, kde si na debatu s námi vyhradil čas pan soudce Pejchal. Následoval chutný oběd, po kterém jsme se přesunuli do Palais de l’Europe, srdce Rady samotné. Zde jsme si prohlídli velkolepý jednací sál a posléze nám o této mezinárodní organizaci přednášel pan velvyslanec Boček. Následoval rozchod a den jsme zakončili slavnostní večeří s panem europoslancem JUDr. Jiřím Pospíšilem.

Druhý den nás čekala prohlídka moderní budovy Evropského parlamentu. Nejdříve jsme si poslechli přednášky pana europoslance Pospíšila a zaměstnance Evropského parlamentu, pana Černocha. Poté jsme se již přesunuli do jednací místnosti, kde stovky europoslanců hlasovalo o pozměňovacích návrzích a rezolucích. Po obědě v kantýně a rozchodu jsme mohli obdivovat krásy Štrasburku při plavbě lodí na řece Rýn. Následovaly 2 hodiny volného programu, kdy jsme se mohli rozloučit se Štrasburkem a večer jsme odjeli zpátky do České Republiky.

Kromě toho, že jsme nabyli mnoho vědomostí o Evropské Unii a Radě Evropy, jsme během několika rozchodů měli možnost poznat i krásné centrum města.

Přinášíme vám také několik fotek z naší cesty a budeme se těšit na setkání všech soutěžících s JUDr. Pospíšilem, který zájezd zaštiťoval. Na podzim pak plánujeme další termín, takže pokud jste se soutěže tentokrát nezúčastnili či jsme nebyli nevybráni, nezoufejte.

0 zobrazení

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com