• nmacoskova

Před očima máte spousty vzdělávacích příležitostí – využijte toho a šiřte je dál!


Rozhodli jsme se to změnit, a tak jsme vytvořili platformu pro sjednocení a sdílení nejrůznějších mimoškolních aktivit – Nástěnku inspirace. Jedná se o plochu, kam se podobné informace dvojím kliknutím “připínají”. Každý může využít jejího obsahu nebo něčím přispět, a informovat tak ostatní o příležitostech, které jim mohou rozšířit obzory, pomoci nabrat inspiraci a obohatit náplň volného času o formu vzdělávání, jakou školní osnovy málokdy nabízejí.  

Kdo chce, tak se to k němu beztak dostane, nebo ne?

Možná patříte mezi lidi, kteří berou tak nějak samozřejmě fakt, že kdo chce, tak si informace, které ho zajímají, dohledá, a nebo k němu nějakým způsobem doplují z kruhů, ve kterých se pohybuje.

Bohužel se tento předpoklad nesetkává s realitou hned v několika případech:

  1. Studenti mnohdy nevědí, co je vlastně zajímá, dokud nemají srovnání různých možností.

  2. Obzvlášť v dnešní době jsme k informacím, škoda že i k těm užitečným, rezistentní víc, než kdy před tím. 

  3. Je těžké se v informacích orientovat, neboť jsou jsou roztříštěné po celém internetu a chybí místo, kde by byly všechny přehledně uspořádané. 

V současném informačním smogu se někdy utápíme v iluzi, že si stačí sednout k vyhledávači a za pár vteřin se dozvíme co chceme – jenže kdyby to opravdu takto fungovalo, neexistovaly by na světě problémy pramenící z něčí neinformovanosti. Každopádně jednou z možností, jak můžeme některé z uvedených nedostatků vyřešit, je poskytnout prostor, který bude sloužit jako interaktivní plocha, díky které si budou moci studenti předávat informace o různých akcích, kurzech, soutěžích,… 

Co můžete přidat

  1. Aktuální informaci – do sloupce vlevo

  2. Např.: událost, přednáška, soutěž a cokoliv časově omezeného

  3. Stálý příspěvek – mimo sloupec vlevo

  4. Např.: okaz na internetový materiál, organizaci, pravidelné stáže, tip na volnočasovou aktivitu

  5. Cokoliv, co ostatním přijde vhod a ještě tam není – mimo sloupec vlevo

  6. Např.: video, obrázek, text, dokument, nahrávka

Jak to přidáte

  1. Dvojím kliknutím a posunutím překážejících příspěvků

Mirek Lžičař [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ width=”1/4″][/vc_column][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ width=”1/2″][fancy_box image_url=”7544″ link_new_tab=”true” color=”Accent-Color” link_url=”https://stredoskolskaunie.cz/nastenka-inspirace/” link_text=”NÁSTĚNKA INSPIRACE”][/fancy_box][/vc_column][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

1 zobrazení

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com