• nmacoskova

Jak podat odvolání proti výsledkům maturity 2018?

Maturanti, kteří nesouhlasí s hodnocením své maturitní zkoušky, mají možnost se proti němu odvolat. Přinášíme přehledný návod, jak to udělat, včetně všech důležitých termínů a formulářů.

POSTUP PRO ODVOLÁNÍ PROTI VÝSLEDKŮM DIDAKTICKÝCH TESTŮ

Žádost o přezkoumání výsledků didaktických testů se podává na Ministerstvu školství, a je nutné ji odeslat do 4. června.

  1. Stáhni si formulář zde a vyplň ho podle pokynů. Pokud máš pochybnosti o konkrétních úlohách, popiš je v části “odůvodnění” na konci formuláře.

  2. Vyplněný a podepsaný formulář odešli na adresu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Karmelitská 5 118 12 Praha 1

POSTUP PRO ODVOLÁNÍ PROTI VÝSLEDKŮM PÍSEMNÉ PRÁCE A ÚSTNÍ ZKOUŠKY SPOLEČNÉ ČÁSTI PROFILOVÉ ZKOUŠKY

Žádost se podává na odbor školství tvého krajského úřadu. U písemných prací je nejzazší termín 4. června, u ústních zkoušek společné části profilové zkoušky je to pak 2. července.

  1. Stáhni si formulář zde

  2. Vyplněný a podepsaný jej odešli na adresu odboru školství na tvém krajském úřadě

V obou případech dojde k přezkoumání tvého výsledku a vyrozumění dostaneš do 30 dnů. Nezapomeň, že při přezkoumání se může počet bodů i snížit, proto si jej před podáním dobře rozmysli.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ width=”1/6″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default”][/vc_column][/vc_row]

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com