• nmacoskova

Hovořili jsme s místopředsedou vlády Bělobrádkem

Při rozhovoru jsme zmínili viditelný silný vliv průmyslové lobby na české školství, která nás spíše než ke znalostní ekonomice (založené na výrobě, distribuci a využívání znalostí a informací, významu vzdělání a vyšší konkurenceschopnosti) směřuje k tomu, abychom měli ještě více nezaměstnaných učňů a montoven pro zbytek Evropy.

Pan místopředseda Bělobrádek, zastávající rozhodnutí Marcela Chládka a MŠMT, zmínil, že nám mizí technické znalosti a že vysoké školy nadmíru produkují studenty oborů, v nichž absolventi stejně pak nepracují. I to je prý impulsem pro zavedení maturity z matematiky.

Česká středoškolská unie bude nadále šířit svůj pohled na střední vzdělávání a bude poukazovat na jeho problémy, ať už prostřednictvím tiskových zpráv, projektů nebo setkání s politiky a stakeholdery. Věříme, že hlas středoškoláků je důležitý při diskusích a rozhodování o budoucnosti školství a měl by být vyslyšen při všech jednáních.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″] https://www.facebook.com/Belobradek/photos/a.10151749570154099.1073741827.156945169098/10152975690229099 [/vc_column][/vc_row]

#Bělobrádek #Politika #vzdělávání

2 zobrazení

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com