PSANÍ EMAILŮ, KTERÉ ZA VÁS VYTISKNEME A POŠLEME POŠTOU POSLANCŮM

Rodiče a učitelé

Je nám jasné, že ne každému se chce chodit na poštu či platit za známku, popřípadě je na odeslání dopisu příliš pozdě. Na druhou stranu, co se lobbování týče, dopisy jsou vhodnější než emaily. Proto jsme se rozhodli nabídnout, že stačí, když nám pošlete vaši zprávu na email, my ji vytiskneme, dáme do obálky a odešleme poslancům.

 

Chápeme, že pro mnohé z vás je toto vaše první zkušenost s psaním dopisů politikům, ovšem není čeho se bát. Aby byl proces co nejjednodušší, vytvořili jsme pro vás tahák, který vám vše zajisté usnadní.

01

VYBERTE SI SVÉHO POSLANCE

Část poslanců se již vyjádřila, že vládní návrh podpoří. Naopak část se vyjádřila razantně proti. Těm není potřeba psát, jelikož jsou na naší straně, či pevně rozhodnutí návrh nepodpořit. Podívejte se na níže přiložený seznam a zkušte váš email zacílit tak, aby byl co možná nejúčinnější. Čím více poslanců přesvědčíme, tím lépe.

02

POPIŠTE SVŮJ PŘÍBĚH

Když k politikovi dorazí deset podobných dopisů, je pravděpodobné, že všechy skončí v odpadkovém koši. Pokuste se proto prosím do emailu vložit část sebe. Popište vaši zkušenost a popište jak problém vnímáte právě vy. Pokud si ale nejste jisti, zkušte se inspirovat vzorovým dopisem, který jsme pro rodiče vytvořili. 

03

NEZAPOMEŇTE NA ARGUMENTY

Při jakémkoliv lobbování je potřeba věcně argumentovat. Argumentů proti povinné maturitě z matematiky je opravdu mnoho. Abychom vám vše usnadlili, vytvořili jsme pro vás argumenář, kde najdete ověřené informace, které můžete využít. Zároveň v něm najdete vyjádření známých osobností či odpovědi na časté komentáře ze sítí.

04

ODEŠLETE DOPIS

Svůj email prosím odešlete na dopisy@stredoskolskaunie.cz 

My email vytiskneme, dáme do obálky a doručíme do poslanecké sněmovny. 

K emailu zároveň můžete připojit váš elektronický podpis, který natiskneme na váš vytištěný email. Toto samozřejmě není povinné.

Za předpokladu, že jste se dostali až sem, děkujeme vám ještě jednou, jsme vděční za váš čas a vaši snahu. Pokud chcete pomoci více, jak nám, tak všem ostatním středoškolákům, sdílejte prosím naši výzvu na sociálních médiích, pobavte se o ní s kamarády, nebo rovnou sdílejte svůj email s #NechcemeŠachMAT a #HlásímeSeOSlovo. 

Odesláním emailu souhlasíte s GDPR. 

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com