ZAPOJ SE DO TÝMU ČSU!

Hledáme do týmu komunikativní lidi, kteří se nebojí fungovat flexibilně, přijímat výzvy a rychle se učí. Řekni nám, co umíš a v čem bys byl/a pro tým přínosem. Všichni jsme někdy začínali, pokud nemáš kupu zkušeností, nevadí! Nestojí nad námi nikdo, kdo by nám říkal, co a jak máme dělat. Co si neuděláme, to nemáme, a i proto oceníme tvou pomoc. :)

 

Stačí vyplnit tento dotazník! Rozhodli jsme se neomezovat Tě předpřipravenými chlívky a limity délky. Necháváme to plně na Tobě!

Výběr pracovní skupiny ber s rezervou. Zkus rozepsat, co bys rád dělal/a, jelikož přijímáme lidi do týmu ČSU na více než jen jednu konkrétní věc.

Do dvou týdnů od odeslání dotazníku se ti ozveme! :)

Jedním z velkých témat, kterým se věnujeme, je maturita z matematiky. Chceme, aby zůstal svobodný výběr mezi maturitou z matematiky a cizím jazykem, alespoň do doby, než se provedou rozsáhlé systematické změny ve výuce matematiky. Hledáme  středoškoláky, kteří nám pomohou s vedením celé agendy. Společně se pokusíme přimět politiky, aby odsunuli povinnou maturitu z matematiky a raději se zasadili o zlepšení výuky. Práce ve skupině obnáší schůzky s poslanci, psaní emailů, mobilizaci středoškoláků, tvorbu tiskových zpráv a vyjádření, či komunikaci s naším PR týmem. Tuto pracovní skupinu koordinuje Petr!

MATURMAT

Nedílnou součástí práce ČSU je právě vzdělávací politika. Proto vznikla nová pracovní skupina, která se bude zabývat děním u nás i ve světě. Bude zkoumat zahraniční inspirace, tvořit argumentáře, lobbovat či připravovat stanoviska. Možnosti jsou neomezené. Členům a příznivcům ČSU budeme sdílet pozitivní i negativní praxi, budeme radit samosprávám či tvořit návody pro situace, které mohou ve škole nastat, ať už jde právě o samosprávy nebo o jednotlivé studenty. Uvítáme každého, kdo by se rád více věnoval školství a výuce obecně. Skupinu povede Adam, tak se ho neváhej na cokoliv zeptat.

ANALYTICKÁ SKUPINA

Chceš-li být v kontaktu s našimi členy a delegáty, je tato skupina to pravé pro tebe. V rámci této skupiny můžeš předávat našim členům všechny novinky a informace ohledně dění v Unii, získávat od delegátů stanoviska týkající se směřování Unie, nebo můžeš pomáhat a radit samosprávám s jejich fungováním, a to jak pasivně prostřednictvím tvorby brožurek, apod., nebo přímo aktivní kontaktem s konkrétní samosprávou. Ať už chceš být v komunikaci vidět, nebo chceš pomáhat v ústraní, jistě se pro tebe najde úkol na míru! Zajímá-li tě víc, neváhej se obrátit na Verču.

DELEGÁTI & ČLENOVÉ

Aktuální zakotvení žákovských samospráv v zákoně je tragicky abstraktní a nedává studentům téměř žádné pravomoci nebo kredibilitu. Skupina SvZ má návrh nového znění zákona, který musí doladit a následně nechat vložit k projednání do Poslanecké sněmovny. Čeká nás komunikace s politiky a lobbování. Kdokoliv se zájmem o právo, politiku či samosprávy se tady uplatní. Skupinu vede Adam.

SAMOSPRÁVY V ZÁKONĚ

Víkend studentských samospráv (VSS) je třídenní akce plná workshopů, přednášek, debat a poznávání se se středoškoláky z celé České republiky. Cílem VSSka je naučit tě, jak vést co nejlépe studentskou samosprávu (školní parlament či radu), vezmeme to ale úplně od začátku - jak ji založit? Jak zaktivizovat spolužáky? Co vlastně dělat za činnost? Na všechny tvé otázky nalezneš odpověd, inspiruješ se od jiných samospráv a navíc třeba zjistíš jak rozjet školní časopis nebo napsat tiskovou zprávu a rozšířit tak povědomí o samosprávě v médiích! Chceš být toho součástí? Přidej se! Letošní ročník koordinuje Adam.

VÍKEND STUDENTSKÝCH SAMOSPRÁV

Chceš se podílet na neformálních setkáních středoškoláků? Baví tě sbližovat lidi a napomáhat tak lokálním změnám školství? Jestli jo, tak určitě patříš do skupiny Meet Upů. Můžeš jak pomáhat MeetUpy organizovat či vymýšlet jejich program, tak komunikovat se školami či lokálními neziskovkami. Zjednodušeně je to projekt, který tu po tobě ještě nějakou tu dobu zůstane a třeba se přetvoří na krajské ČSU buňky! Pro více info můžeš napsat Báře.

MEET UPY

Baví tě být součástí týmu a organizovat velké akce? Při přípravě republikového sněmu si vyzkoušíš nejrůznější práci.. od plánování programu, přes komunikaci s hosty a hledání ideálního prostoru, po zajištění jídla atd. Staň se součástí této pracovní skupiny a účastni se organizace jarního republikáče. Tuhle pracovní skupinu bude koordinovat Klárka. Pokud máš jakýkoliv dotaz, neváhej jí napsat.

REPUBLIKOVÝ SNĚM

S projektem Rozjeď svou samosprávu! můžeš stát u zrodu mnoha nových samospráv. V rámci této pracovní skupiny budeš mít na starost komunikaci s lidmi, kteří mají bohaté zkušenosti s fungováním školní samosprávy i s těmi, kteří zkušenosti nemají žádné, ale za to mají chuť parlament či radu na škole založit. Budeš se podílet na tvorbě metodiky, chodit na různé střední školy a staneš se spojkou mezi všemi těmito skupinami. Láká tě to? O této skupině ti víc řekne Verča.

ROZJEĎ SVOU SAMOSPRÁVU!

Jsi na sociálních sítích jako doma? Baví tě komunikace a propagace? Náplní tvé práce bude  postování příspěvků o každodenním dění v unii, propagace našich akcí nebo offline propagace na našich stáncích, které máme na různých akcích po celý rok. Práce v této pracovní skupině bude hodně o tvé iniciativě a je časově flexibilní. Skupinu koordinuje Klárka.

PR

Chceš, aby tvoje práce byla vidět? Baví tě přemýšlet o grafice a psát? Poradíš si s drobnými technickými potížemi? Jestli od počítače voláš ano, tak se přihlaš do skupiny IT, jíž hlavní náplní je práce na webových stránkách. A jestli máš nějaké nápady na vylepšení náplně této pracovní skupiny, tak je neváhej s námi sdílet! Všechny dotazy ti zodpoví Bára.

IT

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com