ZAPOJ SE DO TÝMU ČSU!

Hledáme do týmu komunikativní lidi, kteří se nebojí fungovat flexibilně, přijímat výzvy a rychle se učí. Řekni nám, co umíš a v čem bys byl/a pro tým přínosem. Všichni jsme někdy začínali, pokud nemáš kupu zkušeností, nevadí! Nestojí nad námi nikdo, kdo by nám říkal, co a jak máme dělat. Co si neuděláme, to nemáme, a i proto oceníme tvou pomoc. 

 

Stačí vyplnit tento dotazník! Rozhodli jsme se neomezovat Tě předpřipravenými chlívky a limity délky. Necháváme to plně na Tobě!

Všimni si, že momentálně nehledáme posily do všech pracovních skupin. Pokud máš ale pocit, že ani jedna z vybraných není pro Tebe, nic se neděje. Zkus nám popsat, čemu by ses rád/a věnoval/a a pokud máš nápad na vlastní projekt, který by si v rámci Unie chtěl/a rozvíjet, sem s ním!

Hlavní nábor končí už ve středu 26. srpna ve 12:00 a po jeho skončení se ti brzy ozveme!

ANALYTICKÁ SKUPINA

Nedílnou součástí práce ČSU je vzdělávací politika. Proto vznikla nová pracovní skupina, která se bude zabývat děním u nás i ve světě. Bude zkoumat zahraniční inspirace, tvořit argumentáře, lobbovat či připravovat stanoviska. Možnosti jsou neomezené. Členům a příznivcům ČSU budeme sdílet pozitivní i negativní praxi, budeme radit samosprávám či tvořit návody pro situace, které mohou ve škole nastat, ať už jde právě o samosprávy nebo o jednotlivé studenty. Uvítáme každého, kdo by se rád více věnoval školství a výuce obecně. Skupinu povede Adam, tak se ho neváhej na cokoliv zeptat.

DELEGÁTI & ČLENOVÉ

Chceš-li být v kontaktu s našimi členy a delegáty, je tato skupina to pravé pro tebe. V rámci této skupiny můžeš předávat našim členům všechny novinky a informace ohledně dění v Unii, získávat od delegátů stanoviska týkající se směřování Unie, nebo můžeš pomáhat a radit samosprávám s jejich fungováním, a to jak pasivně prostřednictvím tvorby brožurek, apod., nebo přímo aktivní kontaktem s konkrétní samosprávou. Ať už chceš být v komunikaci vidět, nebo chceš pomáhat v ústraní, jistě se pro tebe najde úkol na míru! Zajímá-li tě víc, neváhej se obrátit na Filipa.

FOREIGN AFFAIRS

Komunikace s ostatními středoškolskými uniemi světa, informování o mezinárodních kampaních a petičních hnutích nebo zařizování zahraničních grantů. To a vše ostatní, co se Unie týká a přichází zpoza našich hranic, má na starosti pracovní skupina Foreign Affairs. Pečuje také o veškerou spolupráci s OBESSU, organizací sdružující studentské unie a spolky napříč Evropou. To v praxi znamená delegování účastníků na valná shromáždění, všemožné přednášky, gala a field visits. Koordinátorem této skupiny je Petr.

PR

Jsi na sociálních sítích jako doma? Baví tě komunikace a propagace? Náplní tvé práce bude  postování příspěvků o každodenním dění v unii, propagace našich akcí nebo offline propagace na našich stáncích, které máme na různých akcích po celý rok. Práce v této pracovní skupině bude hodně o tvé iniciativě a je časově flexibilní. Skupinu koordinuje Erika.

VÍKEND STUDENTSKÝCH SAMOSPRÁV

Víkend studentských samospráv (VSS) je třídenní akce plná workshopů, přednášek, debat a poznávání se se středoškoláky z celé České republiky. Cílem VSSka je naučit tě, jak vést co nejlépe studentskou samosprávu (školní parlament či radu), vezmeme to ale úplně od začátku - jak ji založit? Jak zaktivizovat spolužáky? Co vlastně dělat za činnost? Na všechny tvé otázky nalezneš odpověd, inspiruješ se od jiných samospráv a navíc třeba zjistíš jak rozjet školní časopis nebo napsat tiskovou zprávu a rozšířit tak povědomí o samosprávě v médiích! Chceš být toho součástí? Přidej se! Letošní ročník koordinuje Ondra a Eliška.

FINANCE & FUNDRAISING

Baví tě pracovat s financemi? Chceš si vyzkoušet, jaké je to sestavit rozpočet pro neziskovku? Nebo by tě spíš zajímala komunikace s dárci a sponzory? Pokud říkáš ano, pracovní skupina Finance & Fundraising je přesně pro tebe! Ačkoli se některým můžou zdát tyto činnosti nudné a nezáživné, my víme, že to tak vůbec nemusí být! A právě díky nim může celá Unie fungovat a běžet tak, jak má. Práce je tedy vždy víc než dost a určitě se něco najde i pro tebe! Tak co, přidáš se?  Koordinátorem skupiny je Viktor.

ROZJEĎ SVOU SAMOSPRÁVU!

S projektem Rozjeď svou samosprávu! můžeš stát u zrodu mnoha nových samospráv. V rámci této pracovní skupiny budeš mít na starost komunikaci s lidmi, kteří mají bohaté zkušenosti s fungováním školní samosprávy i s těmi, kteří zkušenosti nemají žádné, ale za to mají chuť parlament či radu na škole založit. Budeš se podílet na tvorbě metodiky, chodit na různé střední školy a staneš se spojkou mezi všemi těmito skupinami. Láká tě to? O této skupině ti víc řekne Erika.

SAMOSPRÁVY V ZÁKONĚ

Aktuální zakotvení žákovských samospráv v zákoně je tragicky abstraktní a nedává studentům téměř žádné pravomoci nebo kredibilitu. Skupina SvZ má návrh nového znění zákona, který musí doladit a následně nechat vložit k projednání do Poslanecké sněmovny. Čeká nás komunikace s politiky a lobbování. Kdokoliv se zájmem o právo, politiku či samosprávy se tady uplatní. Skupinu vede Petr a Ema.

REPUBLIKOVÝ SNĚM

Baví tě být součástí týmu a organizovat velké akce? Při přípravě republikového sněmu si vyzkoušíš nejrůznější práci.. od plánování programu, přes komunikaci s hosty a hledání ideálního prostoru, po zajištění jídla atd. Staň se součástí této pracovní skupiny a účastni se organizace jarního republikáče. Tuhle pracovní skupinu bude koordinovat Erika! Pokud máš jakýkoliv dotaz, neváhej jí napsat.

IT

Chceš, aby tvoje práce byla vidět? Baví tě přemýšlet o grafice a psát? Poradíš si s drobnými technickými potížemi? Jestli od počítače voláš ano, tak se přihlaš do skupiny IT, jíž hlavní náplní je práce na webových stránkách. A jestli máš nějaké nápady na vylepšení náplně této pracovní skupiny, tak je neváhej s námi sdílet! Všechny dotazy ti zodpoví Ondra.

Česká středoškolská unie, z. s., je nezávislým spolkem hájícím a prosazujícím zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni.

Udržujeme dialog s ministerstvem a školským výborem ve Sněmovně, pořádáme kulaté stoly o vzdělávání, posilujeme pozici žáka v prostředí školy. Naším cílem je být národní reprezentací českých středoškoláků. Přečtěte si více na stránce O NÁS.

KONTAKT:

E-mail: info@stredoskolskaunie.cz

Odběr Newsletteru:

Odesláním souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů.

Spolupracujeme s:

© 2020 by Česká středoškolská unie created with Wix.com